Narva linna vähekindlustatud perede laste suvepuhkus

Kas mäletate oma lapsepõlve, kui te veetsite oma suvepuhkuse lõbusalt laste-ja spordilaagrites? Paljud meie seast meenutavad aega, mille veetsime laagris, naeratusega ja see soojendab hinge isegi täna. Kahjuks ei saa paljud pered võimaldada oma lastele laagripuhkust materiaalsete probleemide tõttu.

Sellel aastal eraldati Narva linna eelarvest 16 500 eurot suvepuhkuse korraldamiseks vähekindlustatud perede lastele: perekonnad, kes saavad toimetulekutoetust; lasterikkad pered; perekonnad, kes on Lastekaitse osakonna järelevalvel; puuetega lastega pered. Lastele pakuti puhkust noortelaagrites Remniku ja Viking-Tiigrid, aga puuetega lastele- kuurortlinnas Narva-Jõesuu. Tänu antud võimalusele puhkasid laagrites 48 last.

8-14. juulil toimus muusikavahetus 7-15 aastaste lastele noortelaagris Remniku, mis asub maalilises kohas Peipsi järve liivarannal.

Juuli lõpus said 7-17 aastased lapsed 9 päeva nautida suvepuhkust Võsu kuurortlinnas, mis asub Tallinnast 70 km kaugusel, laagris Viking-Tiigrid. Laagrivahetus oli väga sisukas, ka loodus tegi Viking-Tiigrid laagri maaliliseks ja unikaalseks kohaks. Männimets, liivane mererand, värske õhk.

Laste laagrist kojutulekul oli väga meeldiv kuulda päris paljudelt vanematelt tänusõnu lastele eraldatud laagripuhkuse eest. Lapsed jäid väga rahule aja veetmisega laagrites. Näiteks Daniil (14.a) jagab oma muljeid ja jutustab vaimustusega, et on saanud puhkusest ainult positiivseid emotsioone. Laagrikasvatajad, toitlustamine, läbimõelnud vaba aeg – kõik oli super! Hea meelega sõidaks veel! Ka 12-aastase Aleksei sõnul oli laagris väga lahe ja kõik möödus kiiresti nagu üks päev. Väga tahaks sõita sinna ka järgmisel aastal!

Kahe poja ema, Irina, sõnul tulid lapsed laagrist koju rahulolevate ja õnnelikena. Lastele meeldis kõik!

Laste koolivaheaeg veel jätkub, kuid varsti algab uus õppeaasta. Omaltpoolt soovib Narva linna Sotsiaalabiamet õpilastele ilusat suvepuhkuse jätku ja edukat õppeaasta algust.

Narva linna Sotsiaalabiameti informatsioonil

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *