Narva koolides on veebruari teisel nädalal kontaktõppel kuni 75% kooli õpilastest

Terviseameti soovitusel lubavad Narva munitsipaalkoolid veebruari teisel õppenädalal kontaktõppele kuni 75% kooli õpilastest. Põhjuseks on viiruse COVID-19 jätkuvalt suur levik ja kõrged nakatumisriskid Narva linnas.

Terviseameti Ida Regionaalosakond on esile toonud 75% täituvuse põhjendusena, et sisetingimustes, kus viibib palju inimesi, on suur oht uute nakkuskollete tekkeks. Koolides on distantsi hoidmine raskendatud, kuna lapsi on palju. Viimasel ajal on ilmunud ka esimesed juhtumid, kus nakatumise põhjuseks on lähikontakt koolides. Seetõttu koolide osalisele distantsõppele saatmine on üks meede, mis aitab kaasa uute kollete vältimisele.

Terviseamet soovitas Narva koolides lubada alates 8. veebruarist kontaktõppele korraga kuni 75% selles koolis käivatest õpilastest. Terviseameti soovitusest lähtuvalt korraldatakse ajavahemikul 08.-12.02.2021 õppetööd kontaktõppevormis 1.-4., 9. ja 12. klassides ning koolidirektori otsusel lubatakse  koolimajja kontaktõppele ka õpilasi teistest klassidest tingimusel, et kontaktõppel viibib koolis korraga kuni 75% selle kooli õpilastest. Piirang kehtib Narva munitsipaalkoolides kuni veebruari teise õppenädala lõpuni. Piirangu pikendamise, tugevdamise või leevendamise vajadust vaadeldakse üle järgmise nädala keskpaiku lähtuvalt Terviseameti andmetest, ohuprognoosist ja soovitustest.

Kõigil õpilastel, kes on vanemad kui 12 aastat, tuleb koolis kanda maski. Maskid tagab koolidele Narva linn.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *