Küsimused ja vastused

Lugupeetud linnapea! Meie küsimus on seotud algava küttehooajaga. 17. septembril 2020. a-l algas meie korteriühistus küttehooaeg maja soojendamisest, millest teatati kuulutusega, mis oli välja pandud alles eelmisel õhtul. Seetõttu ei saanud paljud kõrgemate korruste korteriomanikud sellel päeval olla kodus ja täita oma kohustust eemaldada õhk radiaatoritest. Nii juhtuski, et alumiste korruste elanikud osutusid juhatuse halva töö ohvriteks. Juhatus kutsus kuulutuses „abivajajatest“ omanikke helistama näidatud telefonile maja teenindavas organisatsioonis ja tegema ise vastava tellimuse. Kahjuks vastati nimetatud firmas, et sellel päeval on palju tellimusi teistelt korteriühistutelt ja vajalikud tööd tehakse ära öö hakul, ehkki firma töötajad teavad kui palju sooja läheb tühjalt küttes raisku. Nii jõudiski kauaoodatud soojus korteritesse alles 10 tundi peale küttesüsteemi käivitamist, aga mõned majaosad on siiani kütteta. Sellega seoses kerkib küsimus, kas korteriomanikel on õigus esitada korteriühistu juhatusele taotlus soojusarve ümberarvestamiseks septembri kuu saamata jäänud soojuse ja teenuse eest.

Lugupidamisega Niina, Anna, Natalja ja teised elanikud.

Korteriomandi- ja korteriühistuseadus (§ 40) sätestab, et korteriomanikud teevad majanduskava alusel perioodilisi ettemakseid vastavalt oma kaasomandi osa suurusele. Korteriühistu põhikirjaga võib ette näha teistsuguse kohustuste jaotuse aluse ja tasumise korra majandamiskulude kandmisel. Eelkõige võib põhikirjaga ette näha, et tegelikust tarbimisest sõltuvad majandamiskulud tasub korteriomanik pärast kulude suuruse selgumist kas vastavalt oma kaasomandi osa suurusele või vastavalt tema poolt tarbitud teenuse mahule. Korteriomanik võib keelduda kandmast kulusid, millega ta ei ole nõustunud, kui nende kandmise nõudmine temalt oleks vastuolus hea usu põhimõttega.

Käesoleval juhul tuleb lähtuda KÜ põhikirjast ja hea usu põhimõttest. Korteriomanik võib loobuda kulude kandmisest, millega ta nõus ei ole.

Palume korda teha linna polikliiniku bussipeatus. Bussist väljudes komistad kännu või prügikasti otsa.

Tatjana

Polikliiniku peatuse lähedal asuv känd freesitakse ära oktoobri lõpus.

 Aleksei Jevgrafov, Narva Linnapea

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *