Küsimused ja vastused

Lugupeetud linnapea! Läheneb suvi ja puhkuste hooaeg ning tahaks seda kasutada maksimaalselt tervise, edasise elu ja töö kasuks. Kuidas me saame Narva- Jõesuusse, kui buss nr. 31 ei peatu Energeetik-2 suvilarajoonis, samuti ei peatu buss tagasiteel Narva-Jõesuust? Lugupidamisega Elena Tšernjak

Peatusest Energeetik-2 saab sõita Narva-Jõesuu ja pöörduda tagasi Narva maakonnaliiniga 31. Liinil 31 on Energeetik-2 peatus kahes suunas: marsruudil Narva – Narva-Jõesuu ainult bussi sisenemiseks, vastassuunas ainult bussist väljumiseks. Sõidugraafikut saab vaadata www.peatus.ee . Kui buss ei peatunud, võtke ühendust Ida- Viru Ühistranspordikeskusega (Keskväljak 1, Jõhvi 41531, e-post: info@ivytk.ee, tel 516 2479).

Kas on plaanis läbi viia Narva Linna Päev? See on väga armastatud pidu, väga sooviks, et see toimuks.

Traditsiooniline iga-aastane pidu, mille programm oli kolm kuud tagasi peaaegu täielikult valmis, lükati edasi juunist augustisse. Kuid nüüd kaalutakse ürituse korraldamist ka septembris.

Täpne kuupäev on praegu praktiliselt kindlaks määratud, kuid selle avalikustamisel pole mingit mõtet, kuna olukord muutub peaaegu iga päev. Jälgime sündmuste arengut ja niipea, kui ilmub sajaprotsendiline kindlustunne piirangute tühistamise ja massiürituste korraldamise võimaluse vastu, teatame kohe peo kuupäevad ja peamised esinejad. Loodame väga, et augustis on võimalik üritusi korraldada. Kui aga piiranguid pikendatakse, siis oleme ka muudeks variantideks valmis. Eelkõige peo korraldamiseks septembrikuus.

Lükates pidu edasi augustisse eeldasime, et võidame aega, mille jooksul olukord loodetavasti normaliseerub ja massiüritusi on võimalik korraldada. Esiteks on see ikkagi sama soe periood kui juuni algus. See on oluline, kuna paljude ürituste korraldamine on kavandatud vabas õhus. Kui suvel massiürituste korraldamise piiranguid maha ei võeta, siis ei välista me võimalust korraldada pidu septembris kogu kavandatud mahus.

Meil on juba ammu tehtud kokkulepped festivali esinejatega. Loomulikult tuli mõnda plaani ka muuta. Kuid tänaseks on kinnitatud juba varem osalenud Peterburi osalejad ja muidugi ka meie pikaajaline partner – teater-festival Balti Maja. Tuletame meelde, et sel aastal on juba üheksandat korda plaanis ühisüritus “Linna päevad ja Peterburi kaasaegse kunsti festival “Sõpruse sild”.

Lugupeetud linnapea! Kas linnas on plaanitud avada jalgrattalaenutuse võrgustik? See oleks väga mugav linnaelanikele. Selline võrgustik on organiseeritud Tartus ja Tallinnas. Loodan, et saate aru, millest on jutt. Jalgrattad on oluline osa linna elu kuvandist. Rattalaenutus aitab vähendada autode hulka, ergutaks inimesi rohkem liikuma ja võimaldaks jõuda igasse Narva nurka 10 – 15 minutiga.


Jalgrataste renditeenust nimetatud linnades pakuvad sellised eraettevõtted nagu City Bike, Bikeep, Möbius bike ja teised. Tegemist on vabaturu teenusega, mida iseloomustab üsna kõrge ebaõnnestumise oht. Näiteks sõiduvahendite rentimisel spetsialiseeruv suur firma Sixt samuti üritas mõnda aega käivitada vastava ärisuuna Eestis, kuid eelmisest aastast oli sunnitud lõpetama Tallinnas jalgrataste rendi teenuse. Tõenäoliselt just suurte riskide tõttu ettevõtjad ei tule Narvasse jalgrataste rentimise teenuse pakkumisega.

Olge nii hea ja vastake küsimusele: Mida teha, et inimesed, kes töötavad Ivangorodis, saaksid piiri ületada lihtsustatud korras? Peaaegu kõik inimesed, kes töötasid firmas Jura Corporation istuvad alates 13. märtsist kodus. Kõik nad on pensionärid või pensionieelses eas ja Narvas või selle lähistel tööd pole leida. Kas midagi oleks võimalik teha? Palun väga vastust. Oleme ette tänulikud, kui asi hakkab liikuma, sest avatakse võimalused Leedu, Läti ja Soome jaoks, mille poolest meie halvemad oleme?

Rahvusvahelistel piiridel kehtiva töökorralduse ja üle piiride liikumisega seotud küsimused kuuluvad lahendamisele üksnes vastava riigi või riikide ja Eesti Vabariigi valitsuste poolt. Avalikus meedias välja ilmunud andmed annavad alust arvata, et Venemaa Föderatsiooni valitus ei kavatse lähiajal avada VF välispiirid vabaks liikumiseks isikutele, keda ei ole nimetatud erandite loetelus VF-s seoses COVID-19 pandeemiaga kehtestatud üle piiride liikumise piirangutest.


Aleksei Jevgrafov, Narva Linnapea

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *