Eelmisel nädalal täitus Sihtasutusel Eesti Terviserajad 15 aastat

Sihtasutuse asutajateks on Eesti Energia, Mеrko Ehitus, Swedbank. Narva jaoks on selline tähendusrikas koostööpartner, nagu SA Eesti Terviserajad, väga väärtuslik, kuna see partnerlus on aidanud Kultuuriministeeriumi toetusel investeerida riiklikke vahendeid Narva. Narvas on Eesti Terviseradade linnapoolseks partneriks SA Narva Linna Arendus.

Kõigi nende aastate jooksul on Eesti terviserajad panustanud palju, toetanud nii rahaliselt kui ka andnud nõuandeid Äkkekülas Pähklimäel asuvate Narva spordiradade arendamiseks. Eesti Terviserajad toetab umbes 100 terviserada kogu Eestis.

Viimaste aastate jooksul on paljudes Eesti looduslikes kohtades, sealhulgas meie Pähklimäel, paranenud infrastruktuur, kujunenud on kogu pere füüsiliselt aktiivse ja vaba aja veetmise kultuur ning on loodud platvormid edasisteks algatusteks vabaõhuspordi ja loodushariduse valdkonnas.

SA Eesti Terviserajad olid ühed esimestest, kes tõid oma esimesed investeeringud siis unustatud Narva ääremaale – Pähklimäele. Tänu Eesti Terviseradadele on Pähklimäe muutunud täpselt selliseks nagu me seda praegu näeme. SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke: „Narva on meile suureks partneriks. On uskumatu, et 13 aasta jooksul on Narvas Pähklimäel ilmunud erinevad aastaringsed võimalused tegeleda aktiivse eluviisiga, mis vastab täielikult meie prioriteetidele.

« Praeguseks on Äkkekülas asuvatel Narva spordi-, tervise- ja matkaradadel väga mugav ja pidevalt täiustatav infrastruktuur tegelemaks vabas õhus füüsilise aktiivsusega, mis on nüüd hädavajalikum kui kunagi varem, kuna just vabas õhus saame tugevdada ja tõsta oma immuunsust.

Nüüd leiavad Äkkekülas kõik millega tegeleda – siin on laste mänguväljakud ja seiklusmänguväljakud ning välitrenažöörid. Nende lähedal asuvad erineva kattega ja raskusastmega valgustatud terviserajad.

Narva laskesuusatajatele mõeldud arenev kelgumägi ja suusastaadion koos lasketiiruga on Eestis järjekorras kolmas. Koostöös Eesti Terviseradade ja Narvaga osteti 2019. aasta lõpus kaasaegsed seadmed suusanõlvade ja kelgumägede teenindamiseks – need on kunstlume- ja suusarajamasinad. Eesti terviseradade võrgustikus olles sai Äkkeküla Eesti Kultuuriministeeriumilt 4 aastase toetuse projektile „Tasuta võimaluste loomine värskes õhus füüsiliseks liikumiseks ja spordi tegemiseks” raames. Kaasates Narva omafinantseeringut pannakse juba sel aastal Äkkeküla kelgumäe nõlvale aastaringne plastkate ning parendatakse elektritaristut, sealhulgas lisavalgustust.

Kuni 2022. aastani kestva projekti raames ilmuvad täiendavad asfaltteed jooksmise, rulluisutamise, rattasõidu ja suusatamise austajatele. Praegune olukord maailmas on näidanud, et kõige olulisem on tervis ja inimene peab oma tervist ise jälgima. Ja nüüd on muutunud aktuaalsemaks kui kunagi varem asjaarmastajate välitingimustes sportimine (inimeste jaoks loomulikus keskkonnas).

SA Narva Linna Arendus meeskond toetab täielikult SA Eesti Terviserajad loosungit, et et loodusrajad on spordiklubi, kus kuutasu pole, seal on loomulik ventilatsioon ning see on avatud 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. Meil on hea meel, et praeguses olukorras on meie Pähklimägi kõige populaarsem koht Narva linnas.

Tervist kõigile ja liikuge koos meiega Pähklimäe terviseradadel, Joaorus ja Promenaadil. Ja kui see kõik lõpeb – tulge Joaoru Rannahoone spordisaali ja jalgrattalaenutusesse!

Narva Linnaleht

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *