Äkkekülasse ehitatakse Pumptrack rada

Äkkeküla on juba ammu kuulus oma põnevate seikluste ja väljakutsete poolest. Juba mitu aastat järjest viiakse Äkkekülas läbi Eesti mägirataste karikavõistluste etappi (mountain bike). Loodusrajad (suusarajad) pakuvad huvi noortele ja võimaldavad seal lastel sõita jalgratastega, seikluspark annab palju positiivseid emotsioone. Kelgunõlva edasiarendamine annab võimaluse harrastada ekstreemsporti. Meie jaoks on peamine, et kogu Äkkeküla infrastruktuur soodustab Narva linna elanike kehalist aktiivsust.

Paljudes Eesti linnades on juba olemas rattateed ja rulapargid, kus kõige keskkonnasõbralikema sõidukite alustajad õpivad erinevaid trikke ning nende linnade hulgas on ka Narva. Ka ekstreemsete tegevuste jaoks on Pumptrack-pargid juba valmis ehitatud sellistesse linnadesse nagu Pärnu, Viljandi, Roosna-Alliku, Kiviõli, Kunda.

Pumptrack on põnev atraktsioon, kus saab sõita mööda lainelist asfaltteed tõukeratta, jalgratta, rula või rulluiskudega. Pumptrack on noortele jalgratturitele ja uisutajatele suurepärane võimalus õppida suurtel kiirustel hoidma tasakaalu, sest Pumptrack`il saate liikuda kiirusega kuni 30 km/h. Pumptrack’is saate arendada koordinatsiooni ja vastupidavust. Pumptrack sobib nii algajatele jalgratturitele kui ka kogenud sportlastele. Ja me pole unustanud paari olulist plussi, näiteks: territoorium on avatud ja tasuta ning kõikidel külastajatel on võimalik see selgeks õppida.

Ja nüüd suurepärased uudised SA-lt Narva Linna Arendus Narva elanikele! Uus skatepargi segment – Pumptrack ehitusprojekt on valmis ja juba sel aastal on see kavas Äkkekülas valmis ehitada. Ja lõpetuseks kõigile meeldetuletuseks, et igasuguse transpordivahendiga (jalgratas, rula, rulluisud) sõites peab kandma kiivrit!!!

Sofja Homjakova, juhatuse liige Narva Linna Arendus

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *