Valvust kaotada ei tohi!

Lugupeetud narvalased!

Alates 22.08.2020 on Ida prefektuuri prefekti korraldusega keelatud alkohoolsete jookide müük Ida-Virumaa meelelahutus- ja toitlustusasutustes ajavahemikus kella 23.00 kuni 06.00. Alkoholi jaemüügi piirang kehtib kaks nädalat ning selle vajadust hindavad vähemalt kord nädalas Politsei- ja Piirivalveamet ja Terviseamet. Enamik idaregiooni haigestunutest on seotud baari külastusest alguse saanud ning hiljem töökohtades ja pereliikmete hulgas edasi levinud haiguskoldega.

Sarnaste piirangute seadmine Tartumaal aitas kahjutustada seal tekkinud haiguskolde.

Piirangu kehtestamise päeval külastasid linnavalitsuse korrakaitseteenistuse, Politsei- ja Piirivalveameti ning Terviseameti ametnikud Narva linnas asuvaid meelelahutusja toitlustusasutusi ning tutvustasid nende omanikele ja personalile seatavate piirangute sisu. Terviseameti inspektor kontrollis desovahendite olemasolu. Linnavõimud koostöös politseiga kontrollivad olukorda jooksvas režiimis kuni piirangute lõppemiseni.

Lugupeetud Narva elanikud, tuletan teile meelde, et koroonaviirus levib inimeselt inimesele. Parim viis haigestumist vältida on hoida teiste inimestega vahemaad. Haigetel inimestel tuleb püsida kodus. Soovitus hõlmab kõiki, nii õpilasi, õpetajaid, töötajaid kui ka avalike ürituste külastajaid jt.

Järgmised kaks nädalat on väga olulised viiruse leviku tõkestamiseks Ida-Virumaal ning sealhulgas Narvas. Ainult meie vastutustundlik käitumine hoiab ära nakkuse leviku ning kaitseb meie lähedaste tervist.

Koos tegutsedes tuleme raskustega toime ning naaseme tavapärase elu juurde.

Aleksei Jevgrafov, Narva Linnapea

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *